506321_1280x720

UPDATE: Programul Grupei 4A a turneului „Dl. Goe joacă baschet” – Rezultatele și clasamentul se vor actualiza în timp real

După cum deja bine știți, echipa noastră de minibaschet, evoluează în acest week-end în Grupa 4A a turneului ” Dl. Goe joacă baschet”, contând pentru clasificarea în cadrul Ligii Naționale de Minibaschet Masculin – Mangalia 2016.

Programul meciurilor este următorul:

61 - 14
Dl. Goe Joacă Baschet 2016
Universitatea Europei de Sud-Est "Lumina"

Clubul Sportiv Școlar nr. 4 București – 1 vs Artesania

8:00
Dl. Goe Joacă Baschet 2016
Universitatea Europei de Sud-Est "Lumina"

Baller – 1 vs Artesania

10:00
Dl. Goe Joacă Baschet 2016
Universitatea Europei de Sud-Est "Lumina"

Colegiul Național „Aurel Vlaicu” București vs Total Sport

13:00
Dl. Goe Joacă Baschet 2016
Universitatea Europei de Sud-Est "Lumina"

Total Sport vs Baller – 1

14:00
Dl. Goe Joacă Baschet 2016
Universitatea Europei de Sud-Est "Lumina"

Clubul Sportiv Școlar nr. 4 București – 1 vs Colegiul Național „Aurel Vlaicu” București

19:00
Dl. Goe Joacă Baschet 2016
Universitatea Europei de Sud-Est "Lumina"

Colegiul Național „Aurel Vlaicu” București vs Baller – 1

12:00
Dl. Goe Joacă Baschet 2016
Universitatea Europei de Sud-Est "Lumina"

Colegiul Național „Aurel Vlaicu” București vs Artesania

13:00
Dl. Goe Joacă Baschet 2016
Universitatea Europei de Sud-Est "Lumina"

Total Sport vs Clubul Sportiv Școlar nr. 4 București – 1

17:00
Dl. Goe Joacă Baschet 2016
Universitatea Europei de Sud-Est "Lumina"

Clubul Sportiv Școlar nr. 4 București – 1 vs Baller – 1

18:00
Dl. Goe Joacă Baschet 2016
Universitatea Europei de Sud-Est "Lumina"

Artesania vs Total Sport

Rezultatele și clasamentul se vor actualiza în timp real.

Dl. Goe Joacă Baschet – Grupa 4A

PosEchipaPJVÎPMPPDIF
12110611447
211011461-47
30000000
30000000
30000000

ACTUALIZAT:22 mai 2016

Perioada de desfășurare a Grupei 4A în cadrul Turneului Dl. Goe joacă baschet

Meciurile echipei noastre de minibaschet se vor desfășura în perioada 3 – 5 iunie la sala de sport a Universității Europei de Sud – Est „Lumina”.

Vă vom ține la curent cu programul de desfășurare al partidelor.

busteni-2

Campus Baschet Bușteni 2016

Clubul nostru, în colaborare cu Baschet Team Giurgiu, organizează în perioada 21 – 28 august 2016 Campus Baschet Bușteni 2016.

Evenimentul este, în fapt, o tabără de pregătire și perfecționare în Baschet care se adresează, în principal, loturilor de minibaschet dar și grupei de începători născuți în anul 2004 și, respectiv, grupelor de începători și avansați născuți între anii 2005 – 2008.

Campus Baschet Bușteni 2016 va cuprinde două antrenamente specifice de baschet pe zi, pregătire fizică generală dar și drumeții.

Cazarea și masa tinerilor baschetbaliști va fi asigurată la Pensiunea Eden / Montaniard.

Prețul pentru un sportiv este de 850 lei și include transportul cu trenul, cazare și masă.

Data limită pentru inscrieri este 30 iunie 2016, dată până la care trebuie achitat și un avans de 300 lei.

Pentru detalii suplimentare și înscrieri vă rugăm să folosiți formularul de contact din site-ul nostru sau să ne contactați prin e-mail la bogdan.lavric@artesania-baschet.ro ori marinela.amza@artesania-baschet.ro.

 

506321_1280x720

Artesania la turneul „Dl. Goe joacă baschet”

În urma tragerii la sorți, desfășurată astăzi la sediul Federației Române de Baschet, echipa noastră de minibaschet va evolua în Grupa a IV-a din cadrul Zonei A a acestei competiții.

Alături de mezinii noștri, în această grupă vor mai evolua: Colegiul Național Aurel Vlaicu, Total Sport, Clubul Sportiv Școlar 4 – 1,  Flame și Baller – 1.

Vă reamintim că rezultatele în cadrul acestui turneu contează pentru clasificarea în grupele valorice ale Ligii Naționale de Minibaschet Masculin care se va desfășura în luna iulie la Mangalia.

Să le urăm succes sportivilor noștri și să îi susținem pentru o clasare cât mai bună.

Vă vom ține la curent cu programul, rezultatele și clasamentul grupei.

rps20160421_110651

Artesania începe etapa a II-a a Turneului Bucuriei de pe primul loc

Etapa a II-a a Turneului Bucuriei la minibaschet masculin se desfășoară sâmbătă 23 aprilie 2016, la Sala de sport a Școlii Generale nr. 308, sub organizarea clubului nostru.

Această etapă îi găsește pe mezinii noștri în fruntea clasamentului intermediar al turneului și, implicit, în postura de favoriți.

Programul celei de a doua etape este urmatorul:

33 - 28
Etapa a II-a
Școala Generală nr. 308

Artesania vs Baschet Team Giurgiu

24 - 34
Etapa a II-a
Școala Generală nr. 308

Sevlar vs CSU Asesoft Junior Ploiești

27 - 52
Etapa a II-a
Școala Generală nr. 308

AS Baschet 2016 Giurgiu vs Solaris Sporting Club

19 - 42
Etapa a II-a
Școala Generală nr. 308

Sevlar vs Baschet Team Giurgiu

22 - 26
Etapa a II-a
Școala Generală nr. 308

CSU Asesoft Junior Ploiești vs AS Baschet 2016 Giurgiu

37 - 31
Etapa a II-a
Școala Generală nr. 308

Artesania vs Solaris Sporting Club

Clasamentul actual al turneului este următorul:

Clasament

PosEchipaPJVÎPMPPDIF
184401377760
2743113610432
3642212210517
46422105124-19
5541388105-17
6440467140-73

Vă vom ține la curent cu desfășurarea meciurilor și evoluția clasamentului.

Vă așteptăm să ne susțineți!

 

afis_sevlar 11

Artesania la Turneele Bucuriei

Echipa noastră de minibaschet va participa sâmbătă, 5 martie 2016 la prima etapă a Turneelor Bucuriei care se desfășoară sub sloganul „Baschet cu Zâmbetul pe Buze”.

Prima etapă va fi găzduită de Sala Polivalentă „Chauncey Hardy” din Giurgiu.

Programul, rezultatele meciurilor și clasamentul turneului sunt următoarele:

19 - 28
Etapa I
Sala Polivalentă "Chauncey Hardy" Giurgiu

Baschet Team Giurgiu vs Solaris Sporting Club

30 - 11
Etapa I
Sala Polivalentă "Chauncey Hardy" Giurgiu

Artesania vs CSU Asesoft Junior Ploiești

17 - 27
Etapa I
Sala Polivalentă "Chauncey Hardy" Giurgiu

Sevlar vs AS Baschet 2016 Giurgiu

25 - 21
Etapa I
Sala Polivalentă "Chauncey Hardy" Giurgiu

Solaris Sporting Club vs CSU Asesoft Junior Ploiești

37 - 7
Etapa I
Sala Polivalentă "Chauncey Hardy" Giurgiu

Artesania vs Sevlar

33 - 25
Etapa I
Sala Polivalentă "Chauncey Hardy" Giurgiu

Baschet Team Giurgiu vs AS Baschet 2016 Giurgiu

Clasament

PosEchipaPJVÎPMPPDIF
184401377760
2743113610432
3642212210517
46422105124-19
5541388105-17
6440467140-73

Rezultatele și clasamentul se vor actualiza în funcție de desfășurarea partidelor.

Vă așteptăm să ne susțineți!

 

 

Grupa 6

Artesania în Grupa 6 a Fazei de Recalificare din cadrul Campionatului Național de Juniori sub 14 ani Masculin

Echipa noastră de juniori sub 14 ani, aflată sub îndrumarea antrenorului Bogdan Lavric, începe Faza de Calificare din cadrul Campionatului Național de Juniori sub 14 ani Masculin în Grupa 6 a acestei competiții.

Alături de noi vor mai participa în această grupă: Clubul Sportiv Școlar Buzău și Toyin Constanța.

Le urăm succes sportivilor noștri în această competiție.

Vă vom ține la curent în permanență cu programul grupei, rezultatele și clasamentul.

Grupa C - Juniori 3

Artesania în Grupa C a Fazei de Calificare din Cadrul Campionatului Municipal de Baschet Juniori 3 Masculin

Echipa noastră de juniori 3, aflată sub îndrumarea antrenorului Mihai Bărbulescu, începe Faza de Calificare din cadrul Campionatului Municipal de Baschet Juniori 3 Masculin București în Grupa C a acestei competiții.

Alături de noi vor mai lua startul competițional în această grupă: Dan Dacian 2, Colegiul Național „Aurel Vlaicu”, Clubul Sportiv Școlar nr. 1 Pajura, Steaua Magic 2008 – 1, ICED București și Flame Ilfov

Le urăm succes tinerilor noștri sportivi în această competiție.

Vă vom ține la curent în permanență cu programul grupei, rezultatele și clasamentul.

Grupa F - Minibaschet

Artesania în Grupa F a Fazei de Calificare din cadrul Campionatului Municipal de Minibaschet Masculin București

Echipa noastră de minibaschet, aflată sub îndrumarea antrenorului Sergiu Tapardel, începe Faza de Calificare din cadrul Campionatului Municipal de Minibaschet Masculin București în Grupa F a acestei competiții.

Alături de noi vom mai lua startul competițional în această grupă: Dan Dacian 1, Baschet Club Slam 2, Colegiul Național „Aurel Vlaicu” 2, Clubul Sportiv Școlar nr. 4 – 1, 4 Sports și Fan Baschet Otopeni.

Le urăm succes celor mai tineri sportivi ai noștri în această competiție.

Vă vom ține la curent în permanență cu programul grupei, rezultatele și clasamentul.

19 - 30
Campionatul Municipal de Minibaschet Masculin București
Școala Generală nr. 113

Artesania vs Fan Baschet Otopeni

52 - 8
Campionatul Municipal de Minibaschet Masculin București
Școala Generală nr. 308

Dan Dacian – 1 vs Artesania

39 - 6
Campionatul Municipal de Minibaschet Masculin București
Școala Generală nr. 308

Artesania vs Colegiul Național „Aurel Vlaicu” – 2

20 - 43
Campionatul Municipal de Minibaschet Masculin București
Sala de Sport Agronomia

Artesania vs 4 Sports Agronomia – 1

64 - 17
Campionatul Municipal de Minibaschet Masculin București
Școala Generală nr. 20

Clubul Sportiv Școlar Nr. 4 București vs Artesania

22 - 20
Campionatul Municipal de Minibaschet Masculin București
Școala Generală nr. 308

Artesania vs Slam – 2

news1

La un pas de baschetul mare

După ce sezonul trecut a activat la U Mobitelco Cluj, categoria U16, fostul jucător al Baschet Club Artesania, Erdin Emurali, născut în anul 2000, va evolua în acest sezon pentru clubul Steaua CSM Eximbank, la categoriile U16 cât și la echipa a doua U18.

Îi dorim sa aibă spor și succese cu noua echipa!